Najbliższe Koncerty
Szybki Kontakt

MANAGER:

Mariusz Sprutta

telefon:
+48-607-280-838


e-mail:
jrm@jrm-jig-reel-maniacs.pl
RIDER TECHICZNY:

JRM rider techniczny (PDF)

1990-1993
Pierwszy skład z 1990 roku:

Rory Allardice (Szkot z Dundee, lektor British Council, Kierownik Studium Nauczania Języka Angielskiego przy UAM w Poznaniu), mandolina, whistle (flażolet), harmonijka ustna, śpiew.

Michał Jankowski (Poznaniak, anglista, wykładowca w Instytucie Filologii Angielskiej UAM w Poznaniu), gitara akustyczna.

Jacek Podbielski (Poznaniak, muzykolog, Kierownik Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu), gitara akustyczna, śpiew.

Zdjęcie pierwszego składu

Od 1992 (z przerwą na dwuletni pobyt w Nowej Zelandii w latach 1994-1996) współpracuje z grupą Martin Parker, Anglik z Uttoxeter w hrabstwie Staffordshire, językoznawca, profesor i wykładowca w Instytucie Filologii Angielskiej UAM w Poznaniu, grający m.in. na skrzypcach, mandolinie i gitarze akustycznej oraz śpiewajścy. W roku 1994 krótko współpracuje z grupą Simon Caar (lewy górny narożnik zdjęcia), Irlandczyk wychowany w Manchesterze, grający na irlandzkim drewnianym flecie poprzecznym oraz Bogna Bartkowska - śpiewająca celtyckie ballady gitarzystka.

Geneza, nazwa kiedyś (od 1990) i dziś (od 2010):

Nazwa The J.R.M. Band z 1990 roku, późniejsza JRM Band i JRM wzięła się od początkowych liter imion założycieli: Jacek, Rory, Michał.

Współczesna nazwa JRM - uzywana od końca 2010 roku - związana jest z żywą - żartobliwie ujmując; maniakalną - fascynacją zespołu dwoma podstawowymi rytmami i tańcami celtyckimi jakim są jig i reel. Stąd skrót JRM jest rozwijany jako Jig Reel Maniacs (Jigowo-Reelowi Maniacy).